T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Merkezi

12.04.2017

Evliya Çelebi Eğitim Merkezi Müdürlüğü

Evliya Çelebi Eğitim Merkezimiz, eğitim hizmetlerini ve faaliyetlerini Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanlığına bağlı taşra teşkilatı birimi olarak yürütmektedir.

Eğitim Merkezimizde Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından merkez ve taşra teşkilatının muhtelif kademelerinde çalışan personele yönelik olarak planlanan çeşitli hizmet içi eğitim kursları ve seminerleri düzenlenmektedir.

Eğitim merkezimizde düzenlenen faaliyetlerin amacı, hizmet içi eğitim kurslarımız vasıtasıyla başkanlığımız personelinin çeşitli kademelerde yürüttüğü görevlerinde yeterliliklerine katkıda bulunmak, görevde verimliliklerini artırmak, yeni görevlere intibaklarını sağlamak ve onları daha üst göreve hazırlamak, güncel gelişmeler ve meseleler hakkında personelimizi bilgilendirmek ve kendilerinden beklenen hizmeti en iyi şekilde yerine getirmeleri konusunda kendilerine yardımcı olmaktır. Bu amaçla 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 216'ıncı maddesi uyarınca Başkanlıkça uygun görülen yerlerde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak 28.01.2016 tarihinde kurulmuştur.

         Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz şehir merkezine 4 km mesafede olan Bölcek Mahallesinde yer almakta olup  Eğitim Merkezimizde 8 adet derslik, 1 adet çok amaçlı salon, toplam 100 yatak kapasiteli yatakhanelerimiz, Çamaşırhane Odası, Mutfak, yemekhane, mescid, eğitim görevlisi odaları bulunmaktadır.

         Eğitim Merkezimizde 05.11.2018 tarihi itibariyle 1 Müdür, 4 Eğitim Görevlisi, 2 Öğretmen,  2 Veri Hazırlama ve Kontrol İşlemeni,  1 Şoför, 2 Bekçi ve 2 Yardımcı Hizmetler sınıfında Hizmetli olmak üzere toplam 14 personel bulunmaktadır.